Washington High School Honor Roll, second semester

Freshmen

High Honor Roll 3.75+, No Grade Below B-: Seth Allison, Kenli Barber, Bree Birk, Connor Blair, Tyler Boyd, Aaron Burris, Paige Byrd, Erin Carlson, Nicole Carlson, Caitlin Cox, Ian Dayton, Jacob Delisle, Jonah Dyer, Jasmine Gonterman, Camryn Gray, Hayden Hagemeier, Kaitlin Hill, Logan Hill, Thursday Htoo, Alsace Key, Jesse Ledgerwood, Kencia Levasseur, Abbie Mattingly, Calypso Mcalister, Hunter McCleese, Carmen Mejia, Sabree Myers, Ashton Ostby, Simon Parsons, Devon Reed, Griselda Revolorio, Logan Riester, Madalyn Sickles, Alaina Thorne and Ashley Walker.

Honor Roll 2.75+, No Grade Below C-: Grace Allison, Caleb Armstrong, Fernando Bautista, Grant Baxter, Maverick Bryant, Maria Fernanda Calvillo, Elliott Cary, Jeffery Coy, Devonte Davis, Elizabeth Decker, Zachary Edwards, Jaden Fox, Miguel Gomez, Ian Goodwin, Matthew Gray, Isaac Green, Abigayle Grubbs, Jimmie Hayes, Jadynn Hernandez, Xander Hinkle, Brieanna Honeycutt, Yverson Jean Louis, Lily Jones, Logan Ledgerwood, Sadie Marshall, Omar Mora, Anjel Mora-Bautista, Brianna Morales-James, Kiara Moser, Brittany Murphy, Erin Murray, Travis Newlin, Angel Ortiz-Santos, Janette Perez, Reace Purdue, Ashley Ramirez, Ellie Reed, Trinidy Reel, Briley Rego, Marisol Rincon-Moran, Alexis Rogers, Jaylyn Rook, Marisol Rubio, Fabian Sanchez, Andrea Sandoval, Nicholas Sandullo, Ashley Santos-Garcia, Jordan Smith, Garrett St John, Nathan Strange, Jimena Valdez-Sandoval, Taylor Walls and Jessica Zuniga.

Sophomores

High Honor Roll 3.75+, No Grade Below B-: Adam Arthur, Isaac Barnard, Allison Boyd, Jade Browning, Baylee Burkhardt, Tyler Cissell, Sophia Davis, Zachary Doolin, Reece Durnil, Shaylee Fowler, Wade Frances, Emely Gonzalez Aviles, Owen Gray, Audrey Helms, Braden Kixmiller, Kenzie Knepp, Caroline Kroeger, Makensie Leighty, Brian Cole Miller, Karisma Moll, Bryde Ochs, Haley Osmon, Hadleigh Ritcheson, Karen Rivas Morales, Cannon Shake, Peyton Summers-Ponce, Isabella Thorne, Albany Walden and Audrey Wright.

Honor Roll 2.75+, No Grade Below C-: Dalton Abel, Luis Abrego, Alida Ajradinoska, Jamesley Alerte, Parker Alvis, Katelyn Ambrose, Justin Anders, Diona Bodie, Emily Cabrera, Harley Carroll, Madison Cissell, Dameon Colvin, Aaliyah Combs, Mackenzie Conley, Miguel Cruz, Alexis Dant, Jaydee Dant, Mackenzie Davis, Charmaine DeLeon, Dominic DePass, Daylee Devine, Abby Dillon, Robert Doolin, Ivenson Dumervil, Ashlyn Edwards, Colin Englehart, Samantha Estrada, Kenadie Granger, Loukas Gray, Zachary Gray, Zayin Hagemeier, Haleigh Harrington, Jessica Hart, Wendy Henriquez, Bradley Hess, Ian Hill, Friday Htoo, Ellise Johnson, Emmalee Johnson, Hannah Jones, Kendell Kelley, Judith Laguerre, Gabriel Latham, Christopher Logston, Aviana Macias, Valeria Martinez, Kailey Mayhorn, Adalyn McMurray, Gage Memering, Madelyn Metzger, Makeenan Miller, Ashley Moreno, Cody Nguyen, Eduardo Ortega-Mejia, Marvin Perez Ramos, Hannah Reed, Steve Trey Reed, Ecris Revolorio, Jena Roach, Anthony Roe, Alissa Rogers, Halle Rude, Celina Sanchez Lopez, Juan Santillan, Layton Terry, Brandon Velasquez Hernandez, Salena Webster, Emma Williams, Elijah Wilson and Zoe Wright.

Juniors

High Honor Roll 3.75+, No Grade Below B-: Melida Ajradinoska, Victoria Ambrose, Robert Barnes, Esteban Becerra, Olivia Brown, Andrew Brumett, Haylee Cissell, Paige Clymer, Faith Dalton, Avery Durnil Wilkerson, Hadley Faith, Andrew Fogarty, Austin Gere, Isaac Gray, Maya Gray, Quincee Healy, Jaydon Jones, Lauren Kenworthy, Kyle Mann, Jack Maxfield, Jackson McCracken, Maleigha Miller, Montana Murphy, Grant Niehaus, Orlando Otero, Kory Pfender, Jacob Rice, Lara Santiago, Ashley Schnarr, Makayla Sipes and Aurora Stuffel.

Honor Roll 2.75+, No Grade Below C-: Jacalyn Abrego, Alexandria Allison, Kenia Avilez, Ali Barber, Italia Becerra, Joseph Bedwell, Mason Burgess, Elizabeth Christen, Jacob Davis, Alex Dieudonne, Oscar Daniel Dubon Mejia, Breanna Elliott, Devin Emmons, Alisia Escalera, Bailey Fowler, Valeria Gaither, Garrett Gray, Franklin Guzman, Drake Harman, Elizabeth Harner, McGuire Heacock, Brady Hill, Garrett Holcomb, Charles Howard, Clint Ivy, Christina Johns, Kayla Jones, Emily Klingle, William Lamb, Benton Leighty, Karen Linares, Ashlyne Lucius, Lluvia Martinez, Burkley McCarthy, Madelyn McClure, Martez McGee, Noah Meece, Brock Melton, Tristan Morgan, Brittany Murray, Adriana Neidige, Cindy Nguyen, Thomas North-Chambers, Chloe O’Neal, MaKenzie Parsons, Angelia Grace Petty, Reagan Phillips-Wright, Cydnee Racy, Benjamin Riggle, Lance Roach, Brooks Robinson, Zoie Rudicel, Jairo Sanchez, Logan Sellers, Jazmynn Sells, Lauren Smith, Logan Smith, Abigail Thompson, Elizabeth Truelove, Nicholas Voegerl, Kiera Waller, Edwin Walls, Mayli White, Paytan Williams and Elizabeth Yeazle.

Seniors

High Honor Roll 3.75+, No Grade Below B-: Angel Barco, Elias Becerra, Macy Brandenburg, Michael Carabantes, Dylan Davis, Grant Davis, Jackson Ellerman, Tyler Gilley, Megan Gluck, Madigan Graber, Jenna Gray, Alex Ice, Chloe Kennedy, Allison Lambert, Malayna Leighty, Kenzi Lunsford, Zaneon Meinhart, Kyle Newlin, Kaitlyn Pickett, Ethan Pierson, Alex Regalado, Brandon Richter, Alfredo Sandoval, Lexus Sellers, Emma Shelton, Caleb Taber, Raeanna Theine, Abigail Walker and Keaton Wolf.

Honor Roll 2.75+, No Grade Below C-: Dylan Aaron, Kaden Barber, Anna Bateman, Alexis Brown, Nehemias Cardona Landaverde, Aaron Carrico, Jonathan Carroll, China Cital, Taylor Clark, Madalin Dant, Alexzandrea Davis, Karla Yamileth Dubon Mejia, Noah Durnil, Brian Edington, Kaytlyn Elliott, Austin Enlow, Evyn Fisher, Lauren Gross, Jordi Guardado Ramirez, Mitchell Guthrie, Samuel Halbert, Shelby Hammer, Ashley Harrell, Erik Hunter, Dakota Ivy, Triniti Jones, Djinoo Joseph, Leigha Kesterson, Hunter Killion, Sarah Lancaster, Brandon Lewis, Eric Mandabach, Jordan Manis, Daniel Martinez-Ayala, Brock Matteson, Tiffany Matteson, Estefany Mejia Morales, Shyann Miles, Lindsay Moody, Ana Mora, Nathan Napier, Gage Neukam, Jose Nicholson, Madison Orchard, Alan Ortega Lopez, William Pride, Dallas Richmond, Cinthia Rodriguez-Garcia, Kendra Roe, John Rook, Fernando Sanchez-Bautista, Carolina Sanchez-Mora, Lawren Sandullo, Lihzy Santos, Yasmin Searl, Kevin Serrano, Laura Setser, Thomas Shreves, Tyler Shroyer, Mackenzie Wafford, Madeline White, Marlene White, Bailey Wininger, Lauren Wininger, Tyson Wright and Jacob Yoder.

React to this story:

0
0
0
0
0